Dlaczego w mieszkaniu powinny być Sukulenty. Pomysły na ich wykorzystanie

Dlaczego w mieszkaniu powinny być Sukulenty. Pomysły na ich wykorzystanie

Jeśli nie chcesz zainwestować zbyt dużej ilości czasu mieć namiastkę prawdziwego ogrodu w mieszkaniu! To ten artykuł jest dla Ciebie. Zebrałam siły i choć to wakacje, spieszę z wiadomościami by wyłożyć wam wszystko co wiem na ten temat, a chcę zrobić to jak najprościej. SUKULENTY to olbrzymia i fascynująca grupa roślin, obejmująca również kaktusy. Dla nas, zabieganych ludzi XXI wieku nie ma lepszych roślin do domu niż SUKULENTY

Oto kilka powodów dla których warto mieć w domu choć kilka roślin z tego gatunku

 • Uprawa ich jest bardzo prosta, gdyż mają niewielkie wymagania.
 • Obecnie są szczególnie modne
 • Doskonale radzą sobie w miejscach, gdzie inne rośliny nie dają rady.
 • Rozmnażanie ich nie sprawia większego kłopotu.
 • Jeżeli zdarzy się, że o nich zapomnisz nawet przez kilka tygodni, nic się nie stanie.
 • Można robić z nich piękne kompozycje, pasujące do każdego wnętrza.
 • Mają niezwykłe ubarwienie liści a ich różne kształty wprawiają w zachwyt
 • Każdy z nich kwitnie a uroda ich kwiatów jest oszałamiająca

Myślę, że tych kilka powodów wystarczy by przekonać cię że warto się nimi zainteresować ?

Kilka ważnych informacji, o których nikt na pewno nie powiedział.

Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa succulentus co znaczy soczysty. Rodzina ta ma zdolność gromadzenia wody w przystosowanych do tego wodnych tkankach, którymi najczęściej są liście a mogą być także korzenie lub łodygi. Rośliny te potrafią niesamowicie adoptować się do danego klimatu i regulować swoją gospodarką wodną. Sukulenty należą do kserofitów, roślin, które przystosowały się do życia w miejscach suchych, wręcz gorących, bardzo często pozbawionych wody na długi czas. Dla nas jest to bardzo dobra wiadomość. Naturalnie występują na skałach, pustyniach, stepach, wydmach. Najbardziej popularne sukulenty to rodzina gruboszowatych, do których należy około 1500 gatunków.

PODLEWANIE
Aby sukulenty dobrze rosły, nie podlewamy ich często. Tu ważna informacja. Dobrze znoszą nieregularne podlewanie. Zwracamy uwagę by ziemia nie była zbyt wilgotna. Częściej podlewamy wiosną, gdy budzą się do życia, rzadziej latem a zimą sporadycznie.

PODŁOŻE
Najlepiej jak jest lekkie i przepuszczalne. W kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych można kupić gotową ziemię do sukulentów czy kaktusów, można dodać do niej piasek, kamyki lub żwirek.

NAWOŻENIE
Aby naszym sukulentom niczego nie brakowało, możemy do podlewania dodawać odpowiednią dla nich odżywkę. Kupisz ją w dobrych kwiaciarniach.

JAK TWORZYĆ OGRODY W SZKLE Z NASZYCH SUKULENTÓW, KROK PO KROKU

1. Wybór pojemnika do uprawy sukulentów
Kompozycje w terrarium są mocno ograniczone powierzchniowo i wymagają niewielkich nakładów. Małe roślinne terrarium, można urządzić w głębokim szklanym naczyniu, dużym słoiku albo ciekawym wazonie, a nawet w żarówce. Jeśli dobrze rozejrzysz się , na pewno znajdziesz w domu odpowiednie naczynie. Ważne jest, aby szklany pojemnik miał wystarczająco dużo miejsca na posadzenie zaplanowanych roślin. Nada się również okrągłe akwarium dla złotej rybki lub duży szklany klosz od lampy – ogranicza Cię tylko wyobraźnia

2. Odpowiednie podłoże
Pamiętaj że sukulenty, jak wszystkie rośliny, potrzebują wody, ale nie znoszą jej zastoju. Pierwszym krokiem więc będzie ułożenie na samym dole warstwy drenażowej. Dobry będzie keramzyt, żwirek lub kamienie np. otoczaki. Dzięki temu nadmiar wody będzie mógł spływać właśnie na nie. Następny krok to warstwa ziemi – taka, by korzenie przesadzanej rośliny były w niej zakryte.

3. Dobór, sadzenie kaktusów i innych sukulentów
W kolejnym kroku możemy puścić wodze fantazji i wybrać rośliny według własnej wizji kompozycji. Nadają się do tego celu przede wszystkim sadzonki małe, o niskim zapotrzebowaniu na wodę. Trzeba też zwracać uwagę na zachowanie odpowiednich odstępów między roślinami, aby miały przestrzeń do wzrostu.

4. Dekoracja, wykończenie naszego roślinnego terrarium
Kiedy wszystkie rośliny są już na właściwym miejscu, ostatnim krokiem jest jego dekoracja. Jest to górna warstwa – ta, którą widać najbardziej.

Wedle upodobań, można użyć: kawałków drewna, kamieni, małych figurek albo innych elementów, muszelki przywiezione z wakacji, piasek naturalny lub kolorowy.

Powodzenia, udanych kompozycji.

darmowa dostawa w Gdyni i Sopocie

przesyłka w godzinę

gwarancja ostrożnej przesyłki

powiadomienia sms

Kupon kwiatyonline.com.pl
Dołącz do naszego newslettera aby uzyskać 10% kupon rabatowy na zakupy w naszej Kwiaciarni!
  Zapisz się
  Zgadzam się z polityką prywatności