Niebawem minie 10 lat

Niebawem minie 10 lat

Niebawem minie 10 lat odkąd wyprowadziliśmy się z miasta i zamieszkaliśmy na jego przedmieściach. Od tej pory wciąż uczę się zajmować moim ukochanym ogrodem. Zainspirowało mnie to, aby zmienić coś w swoim życiu. Pomyślałam, a czemu nie założyć kwiaciarni internetowej. Czy może być wdzięczniejsza praca niż z kwiatami, roślinami i krzewami? Zaczęłam czytać czasopisma i beletrystykę na temat kwiatów, ich upraw, pielęgnacji i najzwyczajniej w świecie układania. Pamiętać trzeba przy tym, że każda roślina duża czy mała, kwitnąca czy też zielona ma swoje potrzeby i wymagania, i trzeba im stworzyć idealne warunki. Wiadomo również, że jedne tolerują się nawzajem a inne nie. Poranna kawa wypijana na tarasie w otoczeniu śpiewających ptaków to ogromna przyjemność. Czerpałam z tego siłę na cały dzień udając się do kwiaciarni, do mojego pięknego, kolorowego, pachnącego i nie raz zadziwiającego kształtem i formą świata kwiatów.
Z nadejściem wiosny kiedy w dolinach górskich, parkach i ogrodach zaczynają wynurzać się z ziemi krokusy, u mnie w kwiaciarni swoją różnorodną paletą barw górują hiacynty. Dostojne, piękne i pachnące wiosną. Wystarczy tylko na nie spojrzeć a już chce się żyć. Jeszcze dwa dni temu były w pąku, a już dzisiaj ciszą nas swoją okazałością. W ślad za nimi idą żonkile, narcyzy i tulipany. Te ostatnie z roku na rok coraz piękniejsze w formie i kolorze. Jak pójść do marcowego jubilata lub solenizanta bez naręcza różnokolorowych tulipanów? Nie znam osoby, która oparła się kiedykolwiek ich urodzie. Włożone do wazonu żyją cały czas. Kierują swoje „głowy” do słońca, rozwijają się kiedy im jest ciepło, rosną w nocy i stają się coraz wyższe.
Trudno wyobrazić sobie nasz ogród i kwiaciarnię bez kompozycji roślin cebulowych.

Nie możemy zapomnieć również o szafirkach. Kiedy dni stają się cieplejsze i dłuższe pragniemy obdarowywać swoich ukochanych coraz piękniejszymi kwiatami. Jakże skromne ale piękne są bukieciki ze stokrotek – maleńkie śnieżnobiałe płatki połączone złocistym środkiem. A niezapominajki, które ciągle przemawiają swoja urodą i delikatnością. Dziewczyna, która choć raz otrzymała od swojego chłopaka bukiecik niezapominajek pięknych jak niebo nigdy tego nie zapomni.

W pełni lata najpiękniejsze i najdostojniejsze są róże. Na ich temat można pisać ale one same mówią za siebie wyrażając  swoim kolorami to co nas najbardziej porusza:
  • białe – niewinność,
  • czerwone – namiętność,
  • żółte – zazdrość,
  • różowe – delikatność.
Te kwiaty nigdy nie wymagają strojenia i obecności innych roślin gdyż w ich obecności nie tracą na dostojności.
Kosze z kilkudziesięcioma różami od dawna ofiarowywano divom operowym , aktorkom i ukochanym osobom.
Na temat kwiatów można mówić i pisać, pisać i mówić w nieskończoność . Najlepszym jednak rozwiązaniem jest zamówić w naszej kwiaciarni bukiet kwiatów.
Dodać należy tylko dla kogo, z jakiej okazji, czy to kobieta czy mężczyzna a my spełnimy państwa oczekiwania poprzez Naszą Kwiaciarnię www.kwiatyponline.com.pl
Pamiętajmy więc:
„Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury,
Którymi daje nam ona znać jak bardzo nas kocha”
Johann Wolfgang Goethe

 

darmowa dostawa w Gdyni i Sopocie

przesyłka w godzinę

gwarancja ostrożnej przesyłki

powiadomienia sms

Kupon kwiatyonline.com.pl
Dołącz do naszego newslettera aby uzyskać 10% kupon rabatowy na zakupy w naszej Kwiaciarni!
    Zapisz się
    Zgadzam się z polityką prywatności